QLIFE

QLıfe Derma Testi Nedir ?



Cildinin İhtiyacı Olan Bakıma Genetik Kodlarından Ulaşmak İsteyenlere;

Derinin yaşlanması zaman içerisinde ortaya çıkan biyolojik bir olaydır ve bu yaşlanma iki farklı şekilde gerçekleşir. Birincisi; geçen zamana bağlı olarak gelişen “Kronolojik Yaşlanma” (Doğal Yaşlanma), diğeri ise uzun süreli güneşe bağlı kalma, sigara, aşırı alkol tüketimi, yetersiz beslenme ve olumsuz çevresel ortamlarda gelişen dış faktörlere bağlı “Ekstrensek Yaşlanma”dır. Kronolojik yaşlanma; genetik yapımıza bağlı olduğundan, sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı bireylerde deride kuruma veya solukluk izlenirken, bazılarında ise gevşeklik, pürüz ve lekelenmeler oluşur.

DNA’larda yer alan ve “Varyasyon” olarak adlandırılan değişiklikler, genetik yapıdaki farklılıkları oluşturur. Bu değişiklikler, bireyler arasında saç rengi, boy, ağırlık vb. gibi farklılıklara neden olduğu gibi, bazı hastalıklara “daha” yatkın olunmasında da rol oynar.

Kırışıklıklar, güneş lekesi, selülit, çatlaklar, kuru cilt ve glikasyon gibi cildinizle ilişkili değişiklikler için öncelikle “Genetik Yapı”nızı bilmeli, duyarlılıklarınızı ve risklerinizi öğrenmelisiniz. Genetik yapınıza uygun beslenme ve vitamin takviyeleri, cildiniz üzerinde olumlu sonuç almanızı sağlar. Yine genetik yapınıza uygun şekilde uygulayacağınız bir diyet, stressiz yaşam ve düzenli uyku da yaşlanma sürecini yavaşlatır, cildinizi sağlıklı ve genç görünümlü tutmaya yardımcı olur.

“QLife Derma Testi”, genetik kodlarınıza uygun olarak, cilt yapınıza ilişkin riskleriniz ve beslenme gereksinmeleriniz hakkında sizlere bir rota sunar. Bir DNA analizi olan “QLife Derma Testi” ile elde edilen sonuçlar; “Kişiye Özel”dir. Daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olmak üzere genetik şifrelerinizin çözümlemelerine dayanan kişisel bir rehber niteliğindedir.


QLıfe Derma Testi İçerikleri

# KONU SONUÇ GEN
1 Kırışıklıklar ve Kolajen Parçalanması Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk STXBP5L/MMP1
2 Güneş Lekesi Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk MC1R
3 Selülit Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk HIF1A
4 Çatlaklar Artmış Risk / Ortalama Risk ELN
5 Kuru Cilt Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk FLG
6 Glikasyon Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk ACER
7 A Vitamin Riski Artmış Risk / Tipik (Dengeli Olun) BCM01
8 B6 Vitamin Riski Artmış Risk / Tipik (Dengeli Olun) NBPF3
9 B12 Vitamin Riski Artmış Risk / Tipik (Dengeli Olun) FUT2
10 D Vitamin Riski Artmış Risk / Tipik (Dengeli Olun) GC
11 B9 (Folik Asit) Vitamin Riski Artmış Risk / Tipik (Dengeli Olun) MHTFR
12 Omega 3 - Omega 6 Riski Artmış Risk / Tipik (Dengeli Olun) FDS1